Infrapanely Pion

Infratopení nové generace z nanovláken a uhíkových vláken.

Prověřeno sibiřskou zimou.

Vhodné do recepcí, kanceláří, koupelen, dílen, podkrovních místností…

Ceny již od 3 950 Kč.

Přínos pro zdraví.

Možnost spínat přes mobilní telefon.

Provádíme návrhy a montáž zařízení + revize.

Překonává přímotopy, akumulační kamna, elektrokotle a plynové kotle.

Nízké pořizovací náklady.

Vhodné do všech možných prostor.

Výkon 440W – 1400W.

Výhody:
– vyhřívání v m2
– nejdokonalejší přeměna elektrické energie v tepelnou od 1 Kč za hodinu do 3,5Kč za hodinu
– rychlá návratnost pořizovací ceny
– rychlá montáž na zeď či strop
– úspora prostoru

PION Classic 400, 600, 1000, 1300 W

Konečně elegantní a zároveň úsporné topení i pro vás!

Tělesa PION Classic jsou primárně určena jako doplňkový zdroj tepla nebo jako zdroj tepla do prostor, kde není požadavek na každodenní vytápění. Tělesa lze samozřejmě používat i jako hlavní zdroj tepla do pernamentně vytápěných prostor, pro toto použití je ale vhodnější  a my doporučujeme použití těles PION Thermo Glass.

Vysoká účinnost a ekonomičnost provozu těles PION Classic vychází z metody předávání tepla prostřednictvím infračerveného záření. Elegantní zpevněný korpus z aluminiové slitiny se vyrábí ve dvou základních barevných provedeních City a Country.
Nevelké rozměry, jednoduchý způsob upevnění, originální topná deska, která vyzařuje teplo ve velkém úhlu – to jsou ty hlavní z mnoha výhod, díky nimž se stalo stropní infračervené topné těleso PION jedničkou ve své kategorii.

PION ThermoGlass 400 ,600, 1000, 1300 W

PION Thermo Glass

Jedinečná technolgie založená na přenosu tepla pomocí infračerveného záření a elegantní design, to jsou dva faktory, které z topných panelů PION Thermo Glass dělají vyjímečný a originální výrobek nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Infračervená topná tělesa PION Thermo Glass se prodávají s nadstandardní pětiletou zárukou. Vysoká účinnost a ekonomičnost provozu vychází z metody předávání tepla prostřednictvím infračerveného záření.

Průmyslové infratopení PION

2 špičkové produkty pro vytápění průmyslových objektů 

Rozdíly oproti konvekci

Infratopení v místnosti ohřívá přímo podlahu, stěny, objekty a osoby.

Princip teplovlnného vytápění spočívá v jednoduchém systému tzv. sálání, kdy zdroj vyzařuje infračervené paprsky; zdrojem je vlastně každé ohřáté těleso, to předává teplo do okolí sáláním a sdílením neboli konvekcí. Maximální podíl sálavé složky mají tzv. infrazářiče. Výrazně nižší podíl sálavé složky mají teplovodní radiátory a dále podlahové či stěnové vytápění.

Konvekční topný systém využívá velký teplotní rozdíl mezi vzduchem ohřátým topným tělesem a vzduchem v místnosti. Vzduch je používán pro přenos tepla a nezáleží na typu primárního zdroje energie (plynový kotel, kotel na tuhá paliva, elektrický konvektor, tepelné čerpadlo). Při ohřevu topným¨tělesem (radiátorem, přímotopem apod.) teplý vzduch stoupá vzhůru, zatímco studený klesá k podlaze. U stropu je pak výrazně tepleji než dole, kde se převážně zdržujeme.